Ovogodišnjem obilježavanju Dana grada, pod krilaticom Otvorena vrata grada, pridružuje se i Muzej likovnih umjetnosti. Svoja vrata otvorit će 2. i 4. prosinca stručnim vodstvima i radionicom.
U ponedjeljak, 2. prosinca u 18:00 sati održat će se stručno vodstvo kroz postav izložbe „Juraj Dobrović". Vodstvo će održati kustosica Martina Gavran Španiček.
Izložba „Juraj Dobrović" prikazuje pedeset i jednu antologijsku umjetninu iz donacije Jurja Dobrovića. Ovako opsežan izbor umjetnikovih djela, koja su referentna za gotovo cjelokupan njegov opus, daje nam mogućnost da čitavu donaciju prezentiramo javnosti kroz izložbu. Radovi darovani Muzeju uglavnom su nastali u razdoblju Novih tendencija tijekom 60-ih i 70-ih godina, no ima i kasnijih radova (od osamdesetih do 2005. godine). Uz djela iz donacije Muzeju likovnih umjetnosti, izložba je proširena i upotpunjena posudbom ključnih Dobrovićevih djela iz Muzeja suvremene umjetnosti i privatnih kolekcija poput Kolekcije Vugrinec i LAUBE - kuće za ljude i umjetnost (ukupno 20 djela). Cilj ove izložbe je predstaviti osječkoj javnosti djela Jurja Dobrovića kao jednog od protagonista suvremenog likovnog izraza i edukacija muzejske publike o važnom poglavlju povijesti hrvatske umjetnosti s kojim je Hrvatska šezdesetih i sedamdesetih godina postala jedno od važnih središta suvremene umjetnosti. Nove tendencije kao jedne od najvažnijih priloga hrvatske umjetnosti koje europskih okvirima vuku liniju s konstruktivnim pristupom.
2. prosinca u 19:00 sati stručno vodstvo kroz postav samostalne izložbe Vedrana Perkova pod nazivom „A B C Č Ć D Dž Đ E F G H I J K L Lj M N Nj O P R S Š T U V Z Ž" održat će Valentina Radoš, viša kustosica.
U svojem radu Vedran Perkov se služi lako dostupnim materijalima poput gipsa, kartona ili folija, te njima na području fikcije stvara objekte i prostorne instalacije, koji sugeriraju upotrebne, poznate i moguće predmete i prostore. Objekte ostavlja očito nedovršenima, tehnički i izvedbeno nesavršenima, u suprotnosti od asocijacije na njihovu uporabnu funkciju. Kritičan je prema ideji napretka, metodama modernizma i tendencioznoj prezentaciji perfekcije. Rad se bavi odnosima opterećenima sociološkim, spolnim, ideološkim, tradicionalističkim razlikama (predrasude / isključivost između pojedinih skupina, netolerancija, stvaranje sistema vrijednosti unutar takvih grupa. Rad poziva na dijalog između pozicija koje uglavnom ne komuniciraju međusobno. Izložba u Muzeju likovnih umjetnosti se sastoji od 5 ambijentalnih instalacija/radova – svaki rad zauzima po jednu prostoriju izložbenog prostora te je jedna u vanjskom prostoru, na ogradi muzeja: „Sve je čisto", 2012. (vanjski prostor); video instalacija „Smetnje", 2017. (soba 1); skulpturalna instalacija „Any colour you like", 2014. (soba 2); multimedijski rad „Džungla", 2016. (soba 3) i „Misli za ožujak", 2016. (soba 4) koji je lumino objekt.
U srijedu, 4. prosinca u 18:00 sati održat će se radionica pod nazivom „Moj Osijek". Radionicu će održati muzejska pedagoginja Kristina Delalić Vetengl i Josipa Stojanović. Radionica je tematski inspirirana motivima grada Osijeka, a namijenjena je najmlađim sugrađanima.